Muaji tetor ishte një tjetër muaj interesant në Ligën Premier.

Ky muaj u karakterizua me formën e mirë të Chelseat, Liverpoolit dhe Arsenalit, por ata që dëshiruan më së shumti ishin Manchester Unitedi.

Fanellat më të shitura në Ligën Premier, në mesin e tyre dhe ajo e shqiptarit (Foto) Fanellat më të shitura në Ligën Premier, në mesin e tyre dhe ajo e shqiptarit (Foto)

Squawka ka përpiluar formacionin e muajit tetor dhe nuk mungojnë edhe befasit.

Formacioni (4-2-3-1): Tom Heaton (Burnley); Adam Smith (Bournemouth), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Laurent Koscielny (Arsenal), Jose Holebas (Watford); N’Golo Kante (Chelsea), Joe Allen (Stoke City); Eden Hazard (Chelsea), Philippe Coutinho (Liverpool), Dimitri Payet (West Ham); Alexis Sanchez (Arsenal). /Telegrafi/

Fatkeqësisht mungon Shkodran Mustafi, i cili po befason të gjithë me paraqitjet e tij të mira në Ligën Premier me Arsenalin.

Fatkeqësisht mungon Shkodran Mustafi, i cili po befason të gjithë me paraqitjet e tij të mira në Ligën Premier me Arsenalin.