0Shares

Sulmuesi vrasës 18 vjeçar i Monacos, Kylian Mbappe, dje shënoi në portën e Manchester Cityt për ta kaluar skuadrën e tij në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Lojtari me orgjinë nga Kameruni, por që ka lindur në Francë ka debutuar me Monacon në dhjetor të vitit 2015.

Monaco përmbys Cityn, kualifikohet në çerekfinale (Video) Monaco përmbys Cityn, kualifikohet në çerekfinale (Video)

Ai është krahasuar me legjendën Thierry Henry dhe Anthony Martialin.

Krahasime të bukura, por ai ka një tjetër idhull.

Këta janë 30 futbollistët U-20 më të mirë në botë (Foto) Këta janë 30 futbollistët U-20 më të mirë në botë (Foto)

Si shumë lojtarë të rinj edhe, Mbappe pëlqen super yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldon.

Dikur dhoma e Mbape e mbushur me foto të Ronaldos

Në fakt lojtari ishte takuar me fitues e katër Topave të Artë, kur ishte vetëm 14 vjeçar.

Por sipas asaj që shkruajnë mediat, ai nga fansi i tij numër 1 mund të kthehet në zëvendësuesin e tij.

Ai te moshat e Monacos ka mbajtur numrin 7

Sulmuesi deri më tani ka shënuar 12 gola në Ligue 1 dhe Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)