Monaco përmbys Cityn, kualifikohet në çerekfinale (Video)

MONACO - MARCH 15: Kylian Mbappe of AS Monaco (29) celebrates as he scores their first goal with team mates during the UEFA Champions League Round of 16 second leg match between AS Monaco and Manchester City FC at Stade Louis II on March 15, 2017 in Monaco, Monaco. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

Monaco fitoi në ndeshjen e kthimit ndaj Manchester Cityt me rezultat 3-1.

Me këtë francezët befasuan të gjithë me lojën e mirë, duke përmbysur rezultatin e thellë nga ndeshja e parë.

Getty Images

Goli i parë në takim u shënua nga Kylian Mbappe në minutën e tetë, ndërsa në minutën e 29-të shënoi edhe Fabinho dhe me rezultatin 2-0 përfundoi pjesa e parë.

Goli i vetëm për mysafirët u shënua nga Leroy Sane në minutën e 71-të.

Kundërpërgjigjja nga vendasit erdhi vetëm pas gjashtë minutash, ku Tiemoue Bakayoko shënoi golin e kualifikimit.

Pas kësaj fitore Monaco kualifikohet në çerekfinale, ndërsa ndeshja e parë kishte përfunduar 5-3 për Cityn. /Telegrafi/

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Nacho do të largohet nga Real Madridi – pesë kandidatët për kapitenin e ardhshëm te Los Blancos

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll