LAJMI I FUNDIT:

Nga Alisson te Alexander-Arnold dhe Haaland – Formacioni më i vlefshëm aktualisht në Ligën Premier

Nga Alisson te Alexander-Arnold dhe Haaland – Formacioni më i vlefshëm aktualisht në Ligën Premier

Faqja e specializuar e statistikave dhe transferimeve Transfermarkt ka publikuar formacionin më të vlefshëm në Ligën Premier aktualisht.

Reklama

Liga Premier ka filluar tashmë sezonin 2022/23, ku shumë klube kanë bërë transferime të mëdha për t’u përforcuar në ndjekjen e objektivave.

Erling Haaland te Manchester City, Darwin Nunez te Liverpooli, Gabriel Jesus te Arsenali, Raheem Sterling te Chelsea, Richarlison te Tottenham Hotspur dhe Lisandro Martinez te Manchester Unitedi janë disa nga transferimet e mëdha.

Nga Haaland te Jesus dhe Sterling – Formacioni më i mirë me transferimet e verës në Ligën Premier
Lexo po ashtu Nga Haaland te Jesus dhe Sterling – Formacioni më i mirë me transferimet e verës në Ligën Premier

Megjithatë, vetëm njëri nga ta ka gjetur veten në formacionin më të vlefshëm aktual në Ligën Premier, të publikuar nga faqja e specializuar e transferimeve dhe statistikave Transfermarkt.

Në këtë formacion, i vetmi transferim i verës është Haaland, i cili ka një vlerë prej 150 milionë eurosh dhe udhëheq sulmin, së bashku me Mohamed Salah (96 milionë euro) në të djathtë dhe Jadon Sancho (80 milionë euro) në të majtë.

Në mesfushë, kanë zënë vend dy yjet e Cityt, Kevin de Bruyne me çmim 91 milionë euro dhe Phil Foden me 96 milionë euro, si dhe Declan Rice, i cili vlerësohet 85 milionë euro.

Mbrojtja formohet nga treshja e Liverpooli: Trent Alexander-Arnold (85 milionë euro), Virgil Van Dijk (59 milionë euro) dhe Andy Robertson (69 milionë euro), ndërsa i katërti është kapiteni i Cityt, Ruben Dias me vlerë 80 milionë euro.

Portieri më i vlefshëm aktualisht në Ligën Premier është braziliani i Reds, Alisson Becker, i cili vlerësohet 53 milionë euro.

Formacioni më i vlefshëm i Ligës Premier sipas Transfermarkt:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori