LAJMI I FUNDIT:

Neville, Keane dhe Carragher zgjedhin formacionin më të mirë në histori të Ligës Premier, pa përfshirë lojtarë të ekipeve që kanë luajtur

Neville, Keane dhe Carragher zgjedhin formacionin më të mirë në histori të Ligës Premier, pa përfshirë lojtarë të ekipeve që kanë luajtur

Gary Neville dhe Roy Keane kanë zgjedhur ekipin e tyre të të gjitha kohërave në Ligën Premier, duke mos u lejuar të zgjedhin asnjë lojtar të Manchester Unitedit, ndërsa Jamie Carragher ka zgjedhur ekipin pa përfshirë lojtarë të Liverpoolit.

Neville u ul me kolegët e tjerë të Sky Sports, Keane dhe Carragher për emisionin The Overlap Live javën e kaluar dhe iu prezantua një detyrë interesante.

Ish-mbrojtësit të Unitedit nuk u lejua të zgjidhte ndonjë nga ish-shokët e tij të skuadrës apo yjet aktualë të Unitedit për të zgjedhur ekipin më të mirë në histori të Ligës Premier.


Mbrojtja e Neville përfshin dy lojtarë që janë ende aktivë si Cesar Azpilicueta dhe Virgil van Dijk ndërsa portieri Alisson është numri një në formacion.

Steven Gerrard është partner i Patrick Vieiras në mesfushë, ndërsa në sulm ai zgjodhi emra si Thierry Henry, David Silva, Mohamed Salah dhe Alan Shearer.

Edhe Keane, i mohuar nga zgjedhja e lojtarëve të Unitedit, bëri zgjedhje thuajse të njëjta me ish-bashkëlojtarin e tij.

Megjithatë, përveç Gerrard, Vieira, Henry, Salah dhe Shearea, irlandezi zgjodhi edhe Frank Lampard, Ashley Cole, Tony Adams, Petr Cech dhe Vincent Kompany.

Carraghet në anën tjetër, i privuar nga mos-zgjedhja e lojtarëve të Liverpoolit, zgjodhi disa nga yjet e rivalëve të Djajvë të Kuq.

Ish-mbrojtësi i Reds, i bëri vend në formacion Nevillet, Keanet, Denis Irwin, Peter Schmeichel dhe Cristiano Ronaldos.

Kush mendoni se zgjodhi ekipin më të mirë?

Na tregoni në hapësirën për komente. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Premier League
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Kalo në kategori