LAJMI I FUNDIT:

Nëse jo Morata – Allegri ka tri alternativa se me kë duhet ta zëvendësojë spanjollin

Nëse jo Morata – Allegri ka tri alternativa se me kë duhet ta zëvendësojë spanjollin

Juventusi vazhdon kërkimin për një sulmues, me alternativa ndaj Alvaro Moratas, duke përfshirë Timo Werner, Anthony Martial dhe Luis Muriel.

Max Allegri e ka bërë të qartë se preferenca e tij është për spanjolli, i cili tashmë e njeh skuadrën, taktikat e tij dhe është i dashur për tifozët.

Megjithatë, me Atletico Madridin që vazhdon të kërkojë 20 milionë euro për ta lënë atë të largohet në baza të përhershme, bardhezinjtë duhet të shqyrtojnë opsione të tjera.


Juventusi konfirmon lëndimin e Pogbas
Lexo po ashtu Juventusi konfirmon lëndimin e Pogbas

Sipas Sky Sport Italia, këto do të përfshijnë Wernerin në huazim nga Chelsea pasi raporti i tij me Thomas Tuchel u shkatërrua, ose tentimin për Martial të Manchester United.

Francezi tashmë ishte huazuar te Valencia në janar, kështu që është i disponueshëm për një marrëveshje me çmim të ulët.

Juventusi bën hapin e parë – dërgon ofertë te Liverpooli për Firminon
Lexo po ashtu Juventusi bën hapin e parë – dërgon ofertë te Liverpooli për Firminon

Sportitalia pohon se Juventusi ka folur me Atalantën për Muriel, i cili është në vitin e fundit të kontratës së tij në Bergamo dhe për këtë arsye është në kërkim të një transferimi të përhershëm.

Kolumbiani 31-vjeçar është i gjithanshëm, i aftë për të luajtur si qendërsulmues ose në një rol mbështetës dhe më të gjerë ndaj një sulmuesi tjetër.

Askënd tjetër - Allegri e do vetëm Moratan te Juventusi
Lexo po ashtu Askënd tjetër - Allegri e do vetëm Moratan te Juventusi

Ai shënoi 14 gola dhe dha 10 asistime në 39 ndeshje konkurruese për Atalantën sezonin e kaluar.

Një arsye tjetër për të favorizuar Muriel është se ai është i aftë të vijë nga bankina për të vrapuar kundër mbrojtësve të lodhur, kështu që nuk do të kishte problem të ishte jashtë 11-tës fillestare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Premier League
Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Premier League
Kalo në kategori