Interi ka kompletuar huazimin e sulmuesit belg Romelu Lukaku nga Chelsea.

Belgu është rikthyer në Giuseppe Meazza pas një viti të kaluar te Chelsea ku nuk arriti të përshtatet.

Gjithsesi përveç Lukakus zikaltërtit synojnë të bëjnë afrime të tjera dhe tanimë kanë marrëveshje personale me Andre Onanan i cili pritet të zyrtarizohet së shpejti.

Përkundër se pritet të ketë largime të rëndësishme si ai i Stefan De Vrij, Interi përsëri do të duket një skuadër e frikshme sezonin e ri, nëse arrijnë t’i kompletojnë të gjitha transferimet.

Andre Onana në portë, Gleison Bremer në mbrojtje dhe Paulo Dybala në sulm pritet të jenë tre futbollistët e rinj që do t’i bashkohen Interit.

Simone Inzaghi do të përdor një formacion 3-4-1-2, ku në portë do të jetë kamerunasi Onana, derisa mbrojtja do të përbëhet nga Skriniar, Bremer e Bastoni.

Në krahët e mesfushës do të jenë dyshja Robin Gosens e Denziel Dumfries, derisa në qendër Nicolo Barella e Marcelo Brozovic.

Paulo Dybala do t’i mbështet dyshen e sulmit Romelu Lukaku e Lautaro Martinez.

Inzaghi pritet të ketë një skuadër shumë të fortë pasi edhe emra të tjerë do t’i bashkohen Interit si Kristjan Asllani dhe Henrikh Mkhitaryan, derisa Neroazzurët shihen si favoriti kryesor për titullin e kampionit. /Telegrafi/