LAJMI I FUNDIT:

Nëse bëhet trajner i PSG-së: Zidane dëshiron që Neymar të largohet dhe sulmuesi i Barcelonës ta zëvendësojë

Nëse bëhet trajner i PSG-së: Zidane dëshiron që Neymar të largohet dhe sulmuesi i Barcelonës ta zëvendësojë

Duke qenë pa punë që nga largimi nga Real Madrid në vitin 2021, Zinedine Zidane duket se do të kthehet në futboll sezonin e ardhshëm.

Reklama

Raportimet sugjerojnë se ai do të kthehet në shtëpi për të drejtuar Paris Saint-Germain, të cilët nuk kanë mbetur të impresionuar me trajnerin aktual Christophe Galtier.

Zidane do të merrte përsipër një skuadër të mbushur me yje të PSG-së, duke përfshirë ata si Kylian Mbappe, Lionel Messi dhe Sergio Ramos, të cilin ai i menaxhoi në Real Madrid në dy herët. Neymar do të ishte gjithashtu në skuadër, por Todofichajes beson se Zidane do të kërkonte largimin e superyllit brazilian.

Zinedine Zidane do të kthehet shpejt në menaxhim
Lexo po ashtu Zinedine Zidane do të kthehet shpejt në menaxhim

Neymar ka qenë më parë i lidhur me një largim, por ai ka qëndruar në kryeqytetin francez dhe ka pasur një gjysmë të parë fenomenale të sezonit. Megjithatë, forma e tij ka rënë në javët e fundit dhe Zidane ka të ngjarë ta heqë qafe atë nëse ai merr drejtimin e skuadrës.

Nëse braziliani largohet, besohet se Zidane do ta zëvendësojë ish-lojtarin e Barcelonës me një aktual. Ousmane Dembele ka qenë në formë të shkëlqyer për Blaugranasit këtë sezon, por e ardhmja e tij është e paqartë pasi ai ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re.

Me kontratën e tij aktuale që skadon në vitin 2024 dhe me një klauzolë lirimi prej 50 milionë eurosh, Zidane synon një lëvizje për Dembele nëse ai nuk arrin të pajtohet me kushtet e reja me Barçën, gjë që do të ishte një katastrofë për liderët e La Ligës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

La Liga
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori