LAJMI I FUNDIT:

Zinedine Zidane do të kthehet shpejt në menaxhim

Zinedine Zidane do të kthehet shpejt në menaxhim

Zinedine Zidane ka qenë pa punë që kur u largua nga Real Madridi në fund të sezonit 2020/21, që ishte sezoni i tij i parë pa trofe në karrierën e tij të lartë menaxheriale.

Pavarësisht kësaj, francezi shijoi dy periudha të mira në Real Madrid, megjithëse e para ishte më e suksesshme. Në total, Zidane fitoi 11 trofe të mëdhenj gjatë kohës së tij në krye të klubit, të cilat përfshinin tre tituj të Ligës së Kampionëve.


Ai nuk ka mundur të gjejë një punë tjetër në 18 muajt e fundit, pavarësisht sukseseve të tij të mëparshme.

Zidane synon rikthimin si trajner në një klub, nuk preferon Ligën Premier
Lexo po ashtu Zidane synon rikthimin si trajner në një klub, nuk preferon Ligën Premier

Zidane kishte qëndruar për detyrën e ekipit kombëtar të Francës, por Federata Franceze e Futbollit vendosi të rinovojë kontratën e Didier Deschamps.

Megjithatë, ai mund të rikthehet në menaxhim në të ardhmen e afërt.

Sipas Todofichajes, Zidane është në bisedime për t’u bërë trajner në Paris Saint-Germain në verë, me kampionët e Francës që kanë mbetur të pakënaqur me trajnerin aktual Christophe Galtier.

Nëse ai merr detyrën, Zidane ka të ngjarë të lidhet me Lionel Messin, të cilin ai e kishte kundërshtar për disa ndeshje të El Clasicos kur argjentinasi ishte te Barcelona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori