LAJMI I FUNDIT:

Nëna e Rita Orës tregon se ka qenë shoqe fëmijërie me tezen e Dua Lipës

Nëna e Rita Orës tregon se ka qenë shoqe fëmijërie me tezen e Dua Lipës

Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe Dua Lipa, nuk ruajnë raporte shumë të mira me njëra-tjetrën.

Ato nuk ndiqen në rrjetet sociale, por pavarësisht kësaj familjarët e tyre ruajnë raporte të mira me njëri-tjetrin.

Madje thuajse të gjithë media ndërkombëtare kishin reaguar kur u publikua fotografia e dy gjyshërve të tyre, Besim Sahatçiu dhe Seit Lipa, duke pirë së bashku në qytetin e tyre të prejardhjes, në Pejë.

Gjyshi i Dua Lipës, Seit Lipa dhe gjyshi i Rita Orës, Besim Sahatçiu, në një fotografi të rrallë në vendlindjen e tyre – Pejë (Foto: Dukagjin Lipa/Instagram)

Por mesa duket kjo nuk është e vetmja njohje që ekziston mes dy familjeve të dy këngëtareve shqiptaro-britanike.

'The Sun' shkruan se si Dua Lipa e ka kopjuar gjithnjë Rita Orën dhe ka ndjekur hapat e saj: Nga karriera, veshjet e deri te i dashuri
Lexo po ashtu 'The Sun' shkruan se si Dua Lipa e ka kopjuar gjithnjë Rita Orën dhe ka ndjekur hapat e saj: Nga karriera, veshjet e deri te i dashuri

Kjo pasi edhe nëna e Ritës, duket se e ka pasur shoqe të fëmijërisë tezen e Duas, Alda Rexha – Durakun.

Dua Lipa dhe tezaj e saj, Alda (Foto: Alda Duraku/Instagram)

Ka qenë psikiatrja Vera Sahatçiu – Ora ajo e cila ka publikuar së fundmi një fotografi në InsatStory, ku shihet teksa bashkë me burrin e saj kanë takuar rastësisht tezen e Duas dhe burrin e saj.

“Botë e vogël, rastësisht takoj shoqen e fëmijërisë nga Ulpiana, Prishtinë – Kosovë”, ka shkruar nëna e Rita Orës në mbishkrimin e kësaj fotografie.

Prindërit e Rita Orës me tezen e Dua Lipës (Foto: Vera Ora/InstStory)

Ndërkohë muaj më parë motra e Ritës, Elena Ora, kishte marrë gjithashtu vëmendjen kur publikoi në rrjetet sociale një fotografi me Dua Lipën.

Elena  Ora dhe Dua Lipa (Foto: Elena Ora/InstaStory)

Pavarësisht gjithë këtyre njohjeve ndër familjare, Rita dhe Dua ende nuk kanë publikuar ndonjë fotografi të përbashkët si kolege. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Magazina
U paragjykuan për diferencën në moshë gjatë Big Brother, Ilnisa dhe Meritoni shijojnë lidhjen jashtë: Përgjithmonë

U paragjykuan për diferencën në moshë gjatë Big Brother, Ilnisa dhe Meritoni shijojnë lidhjen jashtë: Përgjithmonë

Magazina
Kalo në kategori