Sot (e diel) shënohet një ditë mjaft e rëndësishme për artisten e njohur Aurela Gaçe.

Kjo e fundit ditën e sotme feston shtatë vjetorin e martesës dhe me këtë rast ka ndarë një imazh nga dita speciale, e veshur në të bardha si nuse.

Ajo si rrallëherë ka shfaqur bashkëshortin dhe vajzën e madhe Grace, e cila njëherësh ishte e pranishme në ceremoninë e prindërve.

“20 shtator 2013. Gëzuam kërcyem e kënduam me frytin e dashurisë tonë në duar, vajzën tonë të parë, Grace (Greis). Dasmën e bëmë për kokërr të qejfit, për të gëzuar bashkë me familjen, me miq e shokë shumë. Vajza tjetër, e vogla Abigali, akoma nuk di gjë që e kemi bërë këtë pa lejen e saj dhe kam frikë se do të kërkojë edhe ajo të jetë në dasëm si motra e madhe”.

Të gjitha lajmet nga Aurela Gaçe Të gjitha lajmet nga Aurela Gaçe

“Si thoni Geraldina Sposa? E shkrepim edhe një festë tjetër? Sigurisht jo tani, thjesht dua të di a jeni të lirë në 20 shtator 2023?”, ka shkruar ajo krahas postimit.

View this post on Instagram

Si sot, nje vit me parë , fluturoja, kendoja, jepja veten ne skene me gjithcka jam . Ishte koncerti recital "26 vite me ju" ne @amfiteatri_tirane …. Teksa po shikoja keto video te xhiruara me telefon( jo profesionale ) ,më pyet vajza e madhe -Te ka marrë malli të këndosh? -Po -i thashë, -shumë ! #happy #singtillidie

A post shared by LENTO LENTO #NEWSONG (@aurelagaceofficial) on Sep 18, 2020 at 10:01am PDT

Gaçe njëherësh po vazhdon të jetë mjaft aktive me prurje të reja muzikore.

“Lento Lento” përndryshe mban titullin kënga e fundit që ka publikuar, e cila u prit shumë mirë nga publiku. /Telegrafi/