0Shares

Në mesjavën që vjen rikthehet gara më e madhe për klube – Liga e Kampionëve me fazën çerekfinale.

Një prej dueleve të shumëpritura është ai mes Juventusit dhe Barcelonës, ndërsa përballja e parë zhvillohet të martën në Torino.

Më poshtë, Telegrafi jua sjell përmes fotografive lojtarët që i kanë veshur fanellat e të dyja skuadrave:

Michael Laudrup

Juventus: 1985-1989

Barcelona: 1989-1994

Juan Pablo Sorin

Juventus: 1995–1996

Barcelona: 2003 (huazim)

Edgar Davids

Juventus: 1997–2004

Barcelona: 2004 (huazim)

Lilian Thuram

Juventus: 2001–2006

Barcelona: 2006–2008

Gianluca Zambrotta

Juventus: 1999–2006

Barcelona: 2006–2008

Thierry Henry

Juventus: 1994–1999

Barcelona: 2007–2010

Martin Caceres

Barcelona: 2008–2011

Juventus: 2012–2016

Zlatan Ibrahimovic

Juventus: 2004–2006

Barcelona: 2009–2011

Dani Alves

Barcelona: 2008–2016

Juventus: 2016-

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)