LAJMI I FUNDIT:

Në mesjavë xhiroja e 16-të në Superligëm e Femrave në basketboll

Në mesjavë xhiroja e 16-të në Superligëm e Femrave në basketboll
(Foto: basketbolli.com)

Superliga e Femrave në mesjavë do të zhvillojë ndeshjet e radhës në kuadër të xhiros së 16-të.

Reklama

Vëllaznimi është nikoqir i Prishtinës, të mërkurën nga ora 18:00.

Prishtina pas 15-të xhirove renditët e dyta në tabelë me 12 fitore e tre humbje, ndërsa Vëllaznimi ka regjistruar vetëm një fitore nga 15-të ndeshjet e zhvilluara.

Trepça këtë xhiro udhëton në Gjilan ku do të zhvillojë ndeshjen me United Basketball. Të dyja skuadrat kanë nga katër fitore dhe 11 humbje.

Kurse derbi mes Penzës dhe Bashkimit i cili i takon kësaj xhiro do të zhvillohet më vonë.