LAJMI I FUNDIT:

Ndahet nga jeta në moshën 68-vjeçare aktori i “Game Of Thrones”, John Stahl

Ndahet nga jeta në moshën 68-vjeçare aktori i “Game Of Thrones”, John Stahl

Aktori i “Game Of Thrones”, John Stahl, ka vdekur në moshën 68-vjeçare, ka konfirmuar agjentja i tij.

Reklama

Aktori skocez luajti rolin e Rickard Karstark në dy seri të shfaqjes së famshme të HBO, shkruan BBC.

Ai ishte gjithashtu i njohur për interpretimin e Inverdarroch në telenovelën e gjatë “Take The High Road”.

Foto: HBO

Një deklaratë nga agjentja e tij, Amanda Fitzalan Howard e përshkroi atë si “një aktor me aftësi të jashtëzakonshme dhe një personazh të fortë të teatrit skocez”.

Stahl, i cili ishte nga Sauchie në Clackmannanshire të Skocisë, gjithashtu u shfaq në prodhime të shumta teatrale gjatë karrierës së tij, duke përfshirë shfaqjet në “The Royal Shakespeare Company” dhe “The National Theatre”.

Foto: HBO

Teatri Kombëtar i Skocisë bëri homazhe për vdekjen e aktorit, duke thënë se ata ishin “thellësisht të pikëlluar” kur dëgjuan lajmin.

“Ne ishim me fat që punuam me John në Mary Stuart dhe The James Plays. Vdekja e tij është një humbje e madhe për industrinë dhe do t’i mungojë shumë. Mendimet tona janë me të dashurit e tij”, thuhet në një postim të teatrit në Tëitter.

Stahl vdiq në Ishullin Leëis më 2 mars dhe la pas gruan e tij, Jane Paton. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Magazina
Rikthyer nga Zelanda e Re në Kosovë, Vesa Luma: Më kishte marrë malli për muzikën dhe vendin

Rikthyer nga Zelanda e Re në Kosovë, Vesa Luma: Më kishte marrë malli për muzikën dhe vendin

Butrint Avdyli
Kalo në kategori