Napoli ka arritur të fitojë me rikthim ndaj Milanit në ndeshjen e javës së dytë të Serie A, pasi nga 0-2 në fund triumfuan me rezultat 3-2.

Skuadra e Carlo Ancelottit ka arritur të marrë fitore të madhe ndaj ekipit të Gennaro Gattusos dhe kështu tani ka dy fitore nga dy ndeshje të luajtura.

Golat në këtë takim u shënuan nga Piotr Zielinski (53′, 67′) dhe Dries Mertens (80′) për vendasit, ndërsa për Milanin shënuan Giacomo Bonaventura (15′) dhe Davide Calabria (49′).

Napoli shënon fitore të 'çmendur' me rikthim ndaj Milanit Napoli shënon fitore të 'çmendur' me rikthim ndaj Milanit

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte mesfushori i vendasve, Allan, i cili u notua me 8.9, ndërsa nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin David Ospina, i cili u vlerësua me 5.7.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj që pati një paraqitje shumë të mirë duke u notuar me 7.0. /Telegrafi/  

Napoli:

Vlerësim të lartë patën edhe Zielinski dhe Callejon

Milan:

Te Milani dështuan Romagnoli dhe Higuain