Mustafi debuton me fitore te Arsenali (Video)

Arsenali ka fituar ndaj Southamptonit në Emirates.

Topçinjtë kanë fituar me rezultat 2-1, ndërsa në realitet ishte një ndeshje e balancuar.

Goli i parë në këtë takim erdhi pas një nga goditje të bukur nga Dusan Tadic, por që në fund ishte një auto-gol nga Petr Cech.

Cr_7A-FXgAAJhRh

Laurent Koscielny e barazoi rezultatin në këtë ndeshje me një gol të bukur në minutën 29-të dhe me rezultatin 1-1 përfundoi edhe pjesa e parë.

Pjesa e dytë ishte aktive në mesfushë, por me pak raste. Ndërsa goli i fitores erdhi nga Santi Cazorla nga pika e bardhë.

Në këtë takim nga minuta e parë luajti edhe Shkodran Mustafi dhe ishte një debutim fantastik nga shqiptari.

Ndërsa Granit Xhaka ishte në bankën rezervë, pas këtij barazimi Arsenali renditet në vendin e pestë me shtatë pikë. /Telegrafi/

Alphonso Davies përgatitet të qëndrojë në Bayern Munich, kanadezi i zhgënjyer me Real Madridin

Ai ishte yll i futbollit - tani në moshën 31-vjeçare mund të kthehet aty ku e nisi karrierën

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja" - Ramadani flet për momentin e vështirë te Lecces

Deschamps publikon listën për EURO 2024, befason me ftesën ndaj lojtarit që luan në Arabinë Saudite

Fury refuzon ta shikojë Usykun në sy - deklaratat e tyre para meçit të së shtunës

Mbappe, Vinicius Jr, Bellingham: Renditja e fundit e favoritëve për Topin e Artë