Muriqi luan 90 minuta për Fenerbahcen, por Bayerni i shkatërron me rezultat tenistik

Bayern Munich e ka mposhtur Fenerbahcen në gjysmëfinalen e dytë të Audi Cup me rezultatin e thellë 6-1.

Pritej që gjermanët të fitonin, por jo me këtë rezultat,  por që tregon edhe diferencat e mëdha në cilësi mes dy ekipeve.

Në këtë përballje të zhvilluar në “Allianz Arena” në radhët e Fenerbahces luajti për 90 minuta Vedat Muriqi, sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovë.

Vedat Muriqi në duel me Thiagon . (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images for AUDI)

Ai pati një rast të pastër në fund të pjesës së parë, por goditi jashtë.

Sa i përket kronikës, bavarezët shënuan pesë herë vetëm në pjesën e parë me autorë Thomas Muller (2 gola, 1 me penallti), Sanchez, Goretzka dhe Coman.

Nabil Dirar e Jann-Fiete Arp . (Photo by Alexander Scheuber/Getty Images for AUDI)

Në pjesën e dytë Muller gjeti golin e tretë personal, para se Kruse të shënonte golin e nderit për Fenerbahcen.

Në finale Bayerni do të përballet me Tottenahmin, ndërsa Fenerbahce për vendin e tretë me Real Madridit. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës