LAJMI I FUNDIT:

Mund t’ju ketë ikur, Son Heung-min shënoi një gol të jashtëzakonshëm kundër Eintracht Frankfurt

Mund t’ju ketë ikur, Son Heung-min shënoi një gol të jashtëzakonshëm kundër Eintracht Frankfurt

Son Heung-min shënoi një gol të mrekullueshëm për Tottenham Hotspur në fitoren e tyre në Ligën e Kampionëve ndaj Eintracht Frankfurt të mërkurën mbrëma.

Reklama

Spurs morën një fitore të ngushtë 3-2 në Londër të mërkurën mbrëma pasi luajtën kundër 10 lojtarëve në pjesën më të madhe të pjesës së dytë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Son (19’, 36’) dhe Harry Kane (28’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Daichi Kamada (14’) dhe Faride Alidou (87’).

Megjithatë, goli i dytë personal apo i treti i Spurs i shënuar nga Son ka ‘vjedhur’ vëmendjen e të gjithëve.

Son arriti të shënoj një supergol pas një goditje të fortë me gjysmë vole, duke mos i dhënë asnjë mundësi portieri kundërshtar të ndërhyj.

Goli i yllit nga Koreja e Veriut ka pushtuar rrjetet sociale duke u komentuar jashtëzakonisht shumë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori