Trajneri italian, Vincenzo Montella ka treguar së fundmi arsyen pse u përplas me Mario Balotellin në muajin gusht, disa ditë para kalimit të sulmuesit italian në Sion.

Italianët kaluan një vit së bashku te Adana Demirspor, por largimi i sulmuesit në shtator ishte disi tronditës pasi ai ishte përplasur publikisht me trajnerin e tij në ndeshjen e fundit me klubin turk.

Montella ka folur për Sky Sport Italia duke thënë se Balotelli është ‘me siguri’ talenti më i pashprehur që ai ka trajnuar ndonjëherë dhe zbuloi pse u përplasën.

“Kemi krijuar një marrëdhënie të ndershme. Ai donte të largohej dhe ua kishte bërë të qartë të gjithëve vazhdimisht për dy muaj”, ka thënë fillimisht Montella.

Reklama

“Një ditë ai donte të luante me çdo kusht dhe unë i thashë se, për mua, ai nuk ishte në formë për të filluar. Megjithatë, ai më premtoi se do të kishte qenë i përqendruar nëse do të ishte nënshtruar, por unë nuk isha i lumtur kur u prezantua”.

Reklama

“Ne jemi ende në kontakt, unë e përshëndes atë, e di që ai po shënon gola në Zvicër kështu që raporti ynë nuk ka ndryshuar”, përfundoi trajneri italian.

Montella është aktualisht një nga trajnerët italianë më të suksesshëm jashtë vendit pasi skuadra e tij Adana Demirspor është aktualisht lider në Superligës turke me 21 pikë në 10 ndeshje dhe sulmi i dytë më i mirë me 21 gola të shënuar deri më tani.

Reklama

Balotelli iu bashkua Sionit të Paolo Tramezzanit në ditën e fundit të afatit në shtator dhe ka shënuar tre gola në pesë paraqitjet e tij të para në Superligën zvicerane. /Telegrafi/