LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur Ceballos e tërhoqi për flokësh Gavin duke nxitur incident me lojtarëve të Realit dhe Barcës

Momenti kur Ceballos e tërhoqi për flokësh Gavin duke nxitur incident me lojtarëve të Realit dhe Barcës
(Foto: Screenshot/Twitter/M+)

Futbollisti i Real Madridit, Dani Ceballos, nxit një zënkë ndërmjet lojtarëve në finalen e Superkupës së Spanjës duke kapur për flokësh yllin e Barcelonës, Gavi.

Derisa Los Blancos ishin në disavantazhi prej 3-0, trajneri Carlo Ancelotti e inkuadroi në lojë mesfushorin Ceballos, derisa kishin mbetur 25 minuta për t’i ndryshuar gjërat.

Në fazat e vonshme të takimit, ish-lojtari i Arsenalit nxiti një zënkë duke e kapur për flokësh futbollistin kundërshtar.

18-vjeçari e mbante topin dhe shkonte për t’u ankuar te gjyqtari, porse Ceballos e tërhoqi për flokësh për ta kthyer prapa.

Gavi reagoi duke e shtyrë yllin e Realit dhe në vijim ndërhyjnë futbollistët tjerë, si Robert Lewandowski e Vinicius Junior, derisa i gjithë incidenti kaloi pa ndëshkime, me dy futbollistët që thjesht morën paralajmërime.

Reklama

Blaugranët e fituan ‘el Clasicon’ me rezultat 3-1 dhe e ngritën trofeun e parë të sezonit. /Telegrafi/

(Foto: Screenshot/Twitter/M+)

Në trend Sport

Më shumë
Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

La Liga
Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Boks
Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Boks
Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Ligue 1
Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

La Liga
Kryetari i Tottenhamit, Levy i ofroi Contes transferimin e Ronaldos

Kryetari i Tottenhamit, Levy i ofroi Contes transferimin e Ronaldos

Premier League
Kalo në kategori