Ashtu si Barcelona, edhe Real Madridi e ka sponsor Audin, ndërsa lojtarët kanë marrë dhuratë nga një veturë për qejfin e tyre.

Modeli më i zgjedhur ishte Q7, i cili u zgjodh nga 14 lojtarë, por Fabio Coentrao, Marco Asensio dhe Mariano zgjodhën nga një Q7 e-tron, i cili është pak më i shtrenjtë, por harxhon dhe ndot mjedisin më pak.

Real Madridi mposht Barcelonën për veturat Audi, shikoni super veturat e shtrenjta të madrilenëve Real Madridi mposht Barcelonën për veturat Audi, shikoni super veturat e shtrenjta të madrilenëve

James Rodriguez dhe Keylor Navas imituan Neymarin dhe zgjodhën nga një RS 7 Sportback, kurse Cristiano Ronaldo and Karim Benzema nga një Audi RS 6.

Sergio Ramos - Audi S8 plus 4.0 TFSi 605 CV - Çmimi: 160,570 euro.

Sergio Ramos – Audi S8 plus 4.0 TFSi 605 CV – Çmimi: 160,570 euro.

Vetura më e shtrenjtë ishte ajo e Sergio Ramosit, pasi spanjolli zgjodhi një Audi S8 plus.

Morata i dehur ‘kafshon’ Iscon dhe Asension, ndërsa Ronaldo harroi se vetura nuk hapet pa çelës (Video) Morata i dehur ‘kafshon’ Iscon dhe Asension, ndërsa Ronaldo harroi se vetura nuk hapet pa çelës (Video)

Më poshtë keni lojtarët dhe modelet e veturave:

Mariano – Audi Q7 e-tron 3.0 TDI 373 CV

Danilo – Audi RS 6 performance 4.0 TFSi 605 CV

Ruben Yanez – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Fabio Coentrao – Audi Q7 e-tron 3.0 TDi 373 CV

Kiko Casilla – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Raphael Varane – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Marco Asensio – Audi Q7 e-tron 3.0 TDI Design 373 CV

Casemiro – Audi A7 Sportback competition 3.0 BiTDi 326 CV

Nacho Fernandez – Audi SQ7 4.0 TDI 435 CV

James Rodriguez – Audi RS 7 performance 4.0 TFSI 605 CV

Çmimi i veturës së James: 304,770 euro.

Çmimi i veturës së James: 152.385 euro.

Isco Alarcon – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Daniel Carvajal – Audi SQ7 4.0 TDI 435 CV

Keylor Navas – Audi RS 7 performance 4.0 TFSI 605 CV

Marcelo – Audi Q7 3.0 TDI Design 272 CV

Çmimi i veturës së Marcelos: 73,950 euros

Çmimi i veturës së Marcelos: 73,950 euro

Luka Modric – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Karim Benzema – Audi RS 6 performance 4.0 TFSI 605 CV

Toni Kroos – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Çmimi i veturës nga Kross: 73.950 euro

Çmimi i veturës nga Kroos: 73.950 euro

Mateo Kovacic – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Alvaro Morata – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Gareth Bale – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Cm imi i veturës nga Bale: 73.950

Çmimi i veturës së Bale: 73.950 euro

Pepe – Audi SQ7 4.0 TDI 435 CV

Çmimi i veturës së Pepes: 112.215

Çmimi i veturës së Pepes: 112.215 euro

Lucas Vazquez – Audi Q7 3.0 TDI Sport 272 CV

Cristiano Ronaldo – Audi RS 6 performance 4.0 TFSI 605 CV

Çmimi i veturës së CR7: 143.660

Çmimi i veturës së CR7: 143.660 euro

Sergio Ramos – Audi S8 plus 4.0 TFSi 605 CV

Zinedine Zidane Audi RS 6 4.0 TFSI 560 CV

3a1134be00000578-0-image-a-36_1478346041862

Çmimi i veturës së Zidanes: 134.185 euro

Të buzëqeshur dhe gati për garë.

Të buzëqeshur dhe gati për garë.

Çmimet e veturave që u morën nga ekipi i Real Madridit

Audis Audi Q7 3.0 TDI 272 CV Sport – 73.950 € x 10 – 739,500 euro.

Audi Q7 3.0 TDI 272 CV Design – 73.950 € x 1 – 73,950 euros

Audi Q7 e-tron 3.0 TDI 373 CV Design – 88.720 € x 3 – 266,160 euro.

Audi RS 6 performance – 143.660 € x 3 – 430,980 euro.

Audi A7 sportback competition – 88.655 € x 1 – 88,655 euro.

Audi SQ7 4.0 TDI – 112.215 € x 3 – 336,645 euro.

Audi RS 7 performance – 152.385 € x 2 – 304,770 euro.

3a111ffe00000578-0-image-a-31_1478345479918

Audi S8 Plus – 160.570 € x 1 – 160,570 euro.

Audi RS 6 – 134.185 € x 1 – 134,185 euro.

Totali: 2,535,415 euro