Disa klube, duke përfshirë Milanin dhe Juventusin, kanë vendosur synimin e tyre për një lëvizje gjatë verës për mesfushorin e Romës, Bryan Cristante.

Mesfushori 27-vjeçar italian pati një sezon të mirë nën drejtimin e Jose Mourinhos në kryeqytetin italian, duke luajtur një rol kyç para mbrojtjes.

Paraqitjet e tij e panë atë të fitojë tre ndeshje si titullar për Azzurrët gjatë këtyre ndeshjeve në pushim ndërkombëtar.

Me kontratën e tij me Romën që skadon në vitin 2024, klubet tani kanë filluar të eksplorojnë idenë e një lëvizjeje të mundshme.

Sipas La Gazzetta dello Sport, klubet duke përfshirë Milanin dhe Juventusin kanë bërë hetime me përfaqësuesit e tij në lidhje me një largim të mundshëm nga Roma këtë verë.

Reklama

Megjithatë, mesfushori e bëri të qartë se nuk dëshiron të largohet nga klubi.

Reklama

27-vjeçari Cristante bëri 49 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, për një total prej 3738 minutash.

Ai shënoi tre gola dhe dha dy asistime, duke qenë një pjesë thelbësore e skuadrës së Mourinhos në kryeqytetin italian. /Telegrafi/