LAJMI I FUNDIT:

Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

Barcelona synon të përforcohet në vitin e ardhshëm dhe tashmë ka etiketuar shtatë emra talentësh të mëdhenj që ka në radar dhe synon të transferojë njërin apo disa nga ta.

Ndërsa La Masia mbetet një akademi pjellore për talentë, skautët e Barcelonës po identifikojnë pa u lodhur lojtarët e rinj premtues nga jashtë.

Me shërbimet e Vitor Roque të siguruara tashmë, klubi ka shtatë talente premtues në radarin e tyre.

Telegrafi më poshtë ju sjell emrat e tyre dhe disa detaje rreth tyre.

Pesë fanellat më të shitura te Barcelona – përfshihen dy lojtare të ekipit të femrave
Lexo po ashtu Pesë fanellat më të shitura te Barcelona – përfshihen dy lojtare të ekipit të femrave

Messinho

Ylli 16-vjeçar i Palmeiras, Estevao Willian po bie në sy të klubeve më të mira evropiane, me Barcelonën, Man Cityn dhe PSG-në në garë për të riun.

Sulmuesi, i cili u hap me gazetën Mundo Deportivo muajin e kaluar, konfirmoi se “ëndrra e tij më e madhe është të luajë për Barçën”.

Ibrahim Diarra

Sulmuesi nga Mali u dëshmua të ishte një nga perlat e shquara gjatë Kupës së Botës U-17. Duke e mbyllur turneun me një rekord mbresëlënës prej pesë golave ​​dhe katër asistimeve në shtatë ndeshje, ai udhëhoqi ekipin e tij për të siguruar medaljen e bronztë.

Duke vepruar si mesfushor i krahut të djathtë ose sulmues, ai vazhdon të luajë në ligën e atdheut të tij me klubin Africa Foot.

Savio

Braziliani e ka pushtuar La Ligën që kur mbërriti në verë. Ai ka shënuar katër gola dhe ka asistuar tre të tjerë në 14 paraqitje për Girona deri më tani këtë sezon.

Ai është ende 19 vjeçar. Thuhet se Deco e pëlqen shumë dhe e do në Camp Nou.

Roony Bardghji

Talenti 18-vjeçar nga Copenhagen thuhet se ka tërhequr vëmendjen e skautëve të Barcelonës për aftësinë e tij për të luajtur në të dyja krahët. Reprezentuesi suedez ka siguruar tashmë një vend në ekipin e parë pavarësisht moshës së tij të re dhe ka fituar përvojë në Ligën e Kampionëve.

Lucas Bergvall

Një tjetër yll në rritje me prejardhje nga Suedia, ky mesfushor 17-vjeçar aktualisht luan në Djurgardens në Allsvenskan suedeze. Kryesisht një mesfushor qendror, ai mund të luajë edhe si pivot, duke tërhequr interes të veçantë nga Interi.

Skuadra italiane synon të sigurojë talentin e tij për sezonin e ardhshëm. Megjithatë, Barça ka hyrë në garë dhe synon t’i fitojë shërbimet e tij.

Almugera Kabar

Katalanasit kanë qenë në ndjekje të ngushtë të këtij talenti gjerman prej disa kohësh. Aktualisht duke luajtur si mbrojtës i majtë për ekipin e të rinjve të Dortmundit, Kabar qëndron në një lartësi mbresëlënëse prej 1.87 metrash.

Negociatat për ardhjen e tij të mundshme në Barça raportohet të jenë në një fazë të avancuar, me praninë e tij fizike, fuqinë dhe aftësitë sulmuese si atribute kryesore.

Arthur Vermeeren

Mesfushori 18-vjeçar i Antwerpit konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj në pozicionin e tij. I riu mund të luajë si qendër dhe mesfushor mbrojtës.

Talenti i mrekullueshëm është tashmë një titullar i padiskutueshëm për skuadrën e tij dhe kalimi i tij në një klub më të madh duket çështje kohe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

La Liga
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Kalo në kategori