LAJMI I FUNDIT:

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Barcelona po bën atë që mundet për të rikthyer Lionel Messin në klub, por pesimizmi është rritur në mediat vendase se një marrëveshje do të ndodhë.

Reklama

Shumë e kanë vënë çështjen drejtpërdrejt mbi supet e Messit për sa i përket kujt do t’i bashkohet, por thuhet se kampi i tij u sugjeroi ekipeve të tjera që ta lehtësonin ardhjen e tij në Kataluni.

Cadena SER, foli Manu Carreno për përpjekjet që Messi dhe babai i tij Jorge po bëjnë për t’u bashkuar me Barcelonën, duke siguruar që sulmuesi do të luante falas për Barcelonën.

Megjithatë, kjo nuk do të lejohej nga La Liga, pasi do të vinte nën manipulim financiar.

Ai vazhdon duke thënë se familja Messi u sugjeroi dy konkurrentëve të Barcelonës, Al Hilal nga Arabia Saudite dhe Inter Miami nga MLS, që ta ndihmonin argjentinasin të bashkohej me Barcelonën dhe do të pranonin t’i bashkohej atij klubi pas periudhës së tij të rikthyer në Camp Nou.

Kjo duket se është hedhur poshtë.

Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona
Lexo po ashtu Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

Javën e kaluar pati raportime se Messi mund të nënshkruajë me Inter Miami dhe të huazohet te Barcelona për dy sezone, gjë që sugjeron se mund të ketë diçka në pohimet e Carreno.

Megjithatë, Messi do të duhej të luante ose të ishte në klub për pak kohë e në mënyrë që të huazohej te Barcelona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori