LAJMI I FUNDIT:

Messi shënon gol të rrallë me kokë

Messi shënon gol të rrallë me kokë

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Celta Vigos në takimin që po luhet në kuadër të javës së 37-të në La Liga.

Reklama

Katalunasit e filluan mjaft mirë takimin, duke krijuar shanse shënimi, mirëpo rasti i vërtetë erdhi në minutën e 28-të.

Sergio Busquets bëri një asistim fantastik në drejtim të Lionel Messit, me këtë të fundit që shënoi me kokë.

Padyshim që argjentinasin nuk e shikoni shpesh të shënojë gola të tillë, shkaku i gjatësisë së tij.

Kujtojmë se ky është goli i 30-të deri më tani në këtë sezon për 33-vjeçarin, gjersa ka edhe nëntë asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori