LAJMI I FUNDIT:

Mendimi i Jurgen Klopp që mërziti Sadio Manen dhe bëri që Lionel Messi të fliste për senegalezin

Mendimi i Jurgen Klopp që mërziti Sadio Manen dhe bëri që Lionel Messi të fliste për senegalezin

Mes të gjitha spekulimeve rreth të ardhmes së Sadio Manes në Bayern Munich pas përplasjes së tij me Leroy Sane, zërat kanë filluar të qarkullojnë se një rikthim në Liverpool mund të jetë në karta.

Reklama

Senegalezi kaloi gjashtë vite të shkëlqyera në Anfield dhe fitoi të gjitha trofetë e mëdha. Vetëm për këtë arsye, ai është shpallur si legjendë në Merseyside, por megjithatë, një ribashkim duket i pamundur.

Marrëdhënia e sulmuesit me Jurgen Klopp nuk ka qenë gjithmonë e mirë – pa disa fërkime. Trajneri i Liverpoolit dikur u fajësua për largimin e Manes dhe u akuzua se i tregoi ish-yllit të Southamptonit një “mungesë dashurie” nga ish-ylli i Red dhe homologu i tij i Senegalit, Salif Diao.

Marrëdhënia e Sadio Mane dhe Jurgen Klopp u vu në pikëpyetje disa herë

Megjithatë, pika më befasuese e kthesës në marrëdhënien e tyre në fakt buroi nga Topi i Artë i vitit 2019.

Megjithëse u fitua nga Lionel Messi, Klopp mbështeti publikisht idenë që Virgil van Dijk të merrte çmimin në shtëpi, ndaj Mane, i cili gjithashtu ishte nominuar për të.

Trajneri i Liverpoolit pohoi: “Gjëra të tilla janë vendime të marra nga gazetarët. Unë e shoh pak më ndryshe dhe shumë njerëz e shohin pak më ndryshe, por kjo nuk është absolutisht asnjë problem.

Klopp po përgatitet të rindërtojë Liverpoolin - kështu mund të duket sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Klopp po përgatitet të rindërtojë Liverpoolin - kështu mund të duket sezonin e ardhshëm

“Lionel Messi, e kam thënë ndoshta 500,000 herë në jetën time tashmë, është ndoshta lojtari më i mirë që kam parë në jetën time. Shumë herët në jetën time, kam parë Franz Beckenbauer dhe Diego Maradona, por kam parë Lionel Messin më shumë”.

“Nuk e di se si do të kishin luajtur të tjerët në ditët e sotme – ndoshta të jashtëzakonshëm – por Lionel Messi është këtu tani dhe ai e ka fituar gjashtë herë dhe Cristiano (Ronaldo) pesë herë, por sezonin e kaluar nuk mund të kujtoj një sezon më mbresëlënës nga një mbrojtës. Sinqerisht. Kështu që do të kishte qenë e drejtë nëse Virg do ta fitonte atë”.

Sipas France Football, komentet e Kloppit ‘shqetësuan’ Manen, i cili u ndje i përbuzur nga fakti se trajneri i tij kishte zgjedhur të lavdëronte shokun e tij të skuadrës, por jo atë.

Lionel Messi lavdëroi Sadio Mane pas fitimit të Topit të Artë 2019

Shumë shpejt pasuan një mori raportimesh që pretendonin se Mane do të largohej nga Anfield dhe një numër gjigandësh evropianë u vunë në alarm të kuq.

Megjithëse Mane mund të jetë lënduar nga komentet e Klopp, ai me siguri do të jetë inkurajuar nga ata që dolën në mbrojtje të tij dhe i dhanë një votë besimi publikut për sulmuesin.

Askush tjetër përveç vetë Messit, i cili pranoi se do të kishte dashur të kishte parë Mane që t’i jepej më shumë merita sesa vetëm një përfundim në vendin e katërt.

“Është turp të shohësh Mane të përfundojë në vendin e katërt”, kishte thënë Messi për Canal+ pasi mori çmimin kryesor përpara Van Dijk dhe Cristiano Ronaldos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori