LAJMI I FUNDIT:

Mendes me het-trik për Juventusin – Neves, De Gea dhe James në listë

Mendes me het-trik për Juventusin – Neves, De Gea dhe James në listë
Foto: Tuttosport

Juventusi po lidhet me një goditje ‘treshe’ për tre klientë të agjenti Jorge Mendes – Ruben Neves, David de Gea dhe James Rodriguez.

Zonja e Vjetër ka shtruar diktatin tash e shtatë vite në Serie A, duke fituar radhazi titullin kampion.

Megjithatë, drejtuesit e klubit nga Torino duan lavdinë evropiane të Ligës së Kampionëve dhe janë duke synuar transferime të mëdha për ta arritur këtë.

Juventusi fillon bisedimet për tranfserimin e Ruben Neves që në janar
Lexo po ashtu Juventusi fillon bisedimet për tranfserimin e Ruben Neves që në janar

Sipas mediumit italian Calciomercato.com, Juventusi nuk diskutoi vetëm për Neves gjatë takimit të tyre me Mendes të mërkurën, pasi super-agjenti gjithashtu iu ofroi atyre edhe De Gean dhe Jamesin.

Faqja e internetit shpjegon se një marrëveshje për talentin e Wolverhamptonit është ‘e mundur’, duke pasur parasysh problemet e Bianconerëve në mesfushë.

Ruben Neves (Getty Images)

Megjithatë, ai mund të ndiqet verën e ardhshme nga De Gea, kontrata e të cilit me Manchester United mbaron atëherë.

Mendes me plan mahnitës, synon t'i transferojë De Gean e Rodriguezin te Juventusi
Lexo po ashtu Mendes me plan mahnitës, synon t'i transferojë De Gean e Rodriguezin te Juventusi

Për më tepër, CalcioMercato pretendon se Bayern Munich mund të anashkalojë opsionin e blerjes për James në fund të sezonit, duke hapur rrugën për Zonjën e Vjetër.

Juve tashmë kanë dy klientë të Mendesit në ekipin e tyre dhe ata janë dyshja portugeze, Cristiano Ronaldo dhe Joao Cancelo. /Telegrafi


Në trend Sport

Më shumë
E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

La Liga
Guardiola po përgatitet të bëjë transferim 'bombë' te Man City

Guardiola po përgatitet të bëjë transferim 'bombë' te Man City

Premier League

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League
Dumfries drejt kalimit në Ligën Premier me një çmim të ulët

Dumfries drejt kalimit në Ligën Premier me një çmim të ulët

Premier League
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
Kalo në kategori