LAJMI I FUNDIT:

Mediat zbulojnë se Modric i tha Rodrygos të ekzekutonte penalltinë kundër urdhrave të Ancelottit

Mediat zbulojnë se Modric i tha Rodrygos të ekzekutonte penalltinë kundër urdhrave të Ancelottit

Luka Modric thuhet se ka vendosur kundër rregullave të trajnerit Carlo Ancelotti, duke këshilluar Rodrygo Goes të ekzekutoj një penallti, të cilën u desh ta godiste vet.

Është bërë shumë bujë për humbjen e penalltisë së Rodrygo ndaj Celta Vigos pasi u zbulua se Ancelotti donte që Modric ta gjuante atë.


Disa tifozë kanë fajësuar Rodrygon për marrjen e përgjegjësisë pa u konsultuar me Modric, i cili ishte lojtari kryesor në fushë.

“Nuk e di pse nuk e bëri atë dhe jam i zemëruar”, Ancelotti flet për problemet me Modricin
Lexo po ashtu “Nuk e di pse nuk e bëri atë dhe jam i zemëruar”, Ancelotti flet për problemet me Modricin

Megjithatë, sipas gazetës Diario AS, Rodrygo shikoi Modricin, i cili i tha qartë që ta gjuante atë.

“Gjuani vetë”, i ka thënë Modric brazilianit dhe kjo ishte kundër urdhrave të Ancelottit.

Përfaqësuesit e Rodrygo e kanë mbrojtur lojtarin duke pretenduar se ai kurrë nuk do të ekzekutonte një penallti pa pyetur Modricin, kur veterani është në fushë.

Modric dhe Rodrygo ndajnë një marrëdhënie të veçantë. Rodrygo e quan shpesh “baba” Modricin ndërsa Luka e quan “Bir”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
Kalo në kategori