LAJMI I FUNDIT:

Mavraj drejt transferimit te Trabzonspori në Turqi

Mavraj drejt transferimit te Trabzonspori në Turqi

Mërgim Mavraj duket se po kalon ditët e tij të fundit si futbollist i Hamburgut.

Për qendërmbrojtësin periudha e fundit te Hamburgu nuk ka qenë më e mira e mundshme.

Mavraj nuk ka luajtur në ndeshjet e fundit në kampionatin gjerman pasi ishte pezulluar nga Hamburgu.

Por pas rënies në Bundesliga 2, ai ka bërë të qartë se dëshiron të largohet.

E ardhmja e mbrojtësit shqiptar pritet të jetë në kampionatin turk.

Është skuadra e Trabzonspor që ka shprehur interesim për transferimin e Mavrajt.

Sipas medieve gjermane klubi turk ka nisur disa kontakte me agjentin e lojtarit për ta bindur të transferohet në futbollin turk.

Ndërsa besohet se për Hamburgun do të shkojnë rreth një milion euro dëmshpërblim. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori