LAJMI I FUNDIT:

Man City – Liverpool, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së Kupës FA

Man City – Liverpool, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së Kupës FA

Manchester City dhe Liverpool kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme gjysmëfinale të Kupës FA.

Reklama

Dy skuadrat më të mira angleze të viteve të fundit, por edhe të këtij sezoni në Ligën Premier luajnë mes vete në ndeshjen që pritet të zhvillohet në Ëembley nga ora 16:30.

Ekipi i Pep Guardiolas vjen në këtë ndeshje me një formë të lartë dhe synon fitore për të fituar një vend në finalen e madhe.

Edhe ekipi i Jurgen Klopp është në formë të mirë dhe gjithashtu luan vetëm për fitore dhe janë gati për të kaluar në finale.

Guaridola ka vendosur t’i bëjë disa ndryshim, ndërsa Klopp ka startuar me më të mirët.

Në gjysmëfinalen tjetër luajnë Chelsea dhe Crystal Palace për një vend në finalen e FA Cup.

Man City: Steffen, Cancelo, Stones, Ake, Zinchenko, Fernandinho (C), Bernardo, Foden, Grealish, Jesus, Sterling

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Keita, Fabinho, Alcantara; Salah, Mane, Diaz; 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori