LAJMI I FUNDIT:

Luftëtari i UFC-së i shkurton flokët ndërmjet raundeve, pastaj tregon arsyen pse e bëri këtë (Foto/Video)

Luftëtari i UFC-së i shkurton flokët ndërmjet raundeve, pastaj tregon arsyen pse e bëri këtë (Foto/Video)

Shane Burgos e mposhti Tiago Tratorin në “UFC Fight Night 102” në New York, mirëpo veprimi i fituesit gjatë pushimit ndërmjet raundeve, tërhoqi vëmendje më të madhe.

Ndërmjet raundit të dytë dhe të tretë, njujorkezi kërkoi nga personi në këndin e tij që t’ia shkurtojë flokët.

Në atë moment nuk dihej arsyeja pse ai vendosi që t’i shkurtonte flokët, por e sqaroi pas duelit – njofton Telegrafi.

Ai tregoi pas duelit se gjithçka ishte e planifikuar
Ai tregoi pas duelit se gjithçka ishte e planifikuar

“I thash personit në këndin tim se nëse lufta vazhdon edhe pas raundit të dytë dhe flokët më bien në fytyrë, të mi shkurtojë ato”.

“Në raundin e parë nuk më binin në fytyrë, por filluan në të dytin, prandaj kërkova të mi presin”.

“Ishte një moment për t’u mbajtur mend, mirëpo ishte planifikuar më herët. Ishte prerja e parë e flokëve brenda tetëkëndëshit, apo?, ka thënë ai pas meçit. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

Ligue 1
Bëhet kërkesë që Juventusit t’i hiqet titulli për sezonin 2018/19

Bëhet kërkesë që Juventusit t’i hiqet titulli për sezonin 2018/19

Serie A
Kalo në kategori