Disa lojtarë të Manchester United duan të shohin Cristiano Ronaldon të largohet nga klubi, sipas raportimeve të fundit.

Portugezi ka qenë subjekt i spekulimeve intensive të transferimeve pasi shprehu dëshirën e tij për t’u larguar nga Djajtë e Kuqnë një përpjekje për të luajtur në Ligën e Kampionëve.

37-vjeçari nuk mori pjesë në turneun para-sezonal të klubit në Australi dhe Tajlandë për shkak të ‘arsyeve familjare’ me sulmuesin e superyllit të lidhur me lëvizjet në Bayern Munich dhe Chelsea.

Po përgatitet blerja e Manchester United – tifozët e Djajve të Kuq e dinë shumë mirë kush është ofertuesi Po përgatitet blerja e Manchester United – tifozët e Djajve të Kuq e dinë shumë mirë kush është ofertuesi

Ai bëri një paraqitje zëvendësuese në humbjen e skuadrës së tij ndaj Brighton në fundjavën e hapjes së sezonit të ri të Ligës Premier, pasi mezi kishte një para-sezon.

Reklama

Raportimet tani pohojnë se shokët e tij të skuadrës po bëhen gjithnjë e më të mërzitur nga veprimet e lojtarit.

Reklama

Sipas The Sun, disa nga kolegët e tij ‘të ngopur’ do ta preferonin nëse ai thjesht do të largohej dhe të fokusoheshin më shumë në këtë sezon.

Nga Turqia ofrojnë detaje se sa është i mundur kalimi i Ronaldos te Galatasaray Nga Turqia ofrojnë detaje se sa është i mundur kalimi i Ronaldos te Galatasaray

Ai vazhdon duke pretenduar se ka një zemërim në rritje mes anëtarëve të skuadrës ndaj qëndrimit të Ronaldos rreth klubit.

Një burim tha: “Tashmë ka filluar të mërzitë shumë lojtarë. Ai ka aleatët e tij në kamp, ​​por shumë janë të ngopur me mënyrën se si ai po i kalon gjërat”.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë po kërkon një largim nga Old Trafford vetëm 12 muaj pas rikthimit të tij të bujshëm.

Reklama
Unitedi duket se po i "hakmerret" Ronaldos për kërkesën e tij - poston video nga tifozët duket e fishkëllyer portugezin Unitedi duket se po i "hakmerret" Ronaldos për kërkesën e tij - poston video nga tifozët duket e fishkëllyer portugezin

Një lëvizje në një mori klubesh është diskutuar, por, deri më tani, Ronaldo është ende në listën e Man United, me afrimin e ditës së fundit të transferimeve.

Reklama

Afati kalimtar mbyllet më 1 shtator, me Ronaldon që nuk mendohet të jetë afër bashkimit me një ekip të ri.

Ronaldo shënoi 24 gola në të gjitha garat sezonin e kaluar, ndërsa Man United përfundoi në vendin e gjashtë në Ligën Premier. /Telegrafi/