Lizzo mbërriti në MTV Video Music Awards 2022 me një fustan spektakolar të dielën.

Reklama

Këngëtarja 34-vjeçare i mahniti të gjithë me një fustan të larmishëm të dizajnuar nga stilisti Jean Paul Gaultier.

Këngëtarja me prejardhje nga Detroiti mbante flokët e saj të errët të lyer me një stil të hijshëm dhe të lagur që i rridhnin në shpinë.

Lizzo tërhoqi vëmendjen në pamjen e saj voluminoze, duke kombinuar fustanin e saj me një palë doreza opere të tejdukshme.

Lil Nas X merr vëmendjen me ekstravagancën e tij në MTV Video Music Awards 2022 Lil Nas X merr vëmendjen me ekstravagancën e tij në MTV Video Music Awards 2022

Dhe në veshët e saj Lizzo – emri i plotë i së cilës është Melissa Viviane Jefferson – kishte vendosur një koleksion vathësh floriri.

Reklama

Aksesorët varionin në përmasa, duke shkuar nga të vogla në të mëdha, pasi ishin vënë pothuajse në të gjithë gjatësinë e veshëve të saj.

Reklama
Iu dolën të pasmet dhe gjoksi në skenë, censurohet perfomanca Maneskin në MTV VMA 2022 për shkak të mosfunksionimit të garderobës Iu dolën të pasmet dhe gjoksi në skenë, censurohet perfomanca Maneskin në MTV VMA 2022 për shkak të mosfunksionimit të garderobës

Lizzo me fustanin e saj shkaktoi shumë zhurmë në Twitter, duke u bërë objekt talljeje për shumë faqe satririke në Twitter.

Madje edhe ajo vet bëri shaka me veten e saj, duke shkruar: “Stilisti im: Sa pëlhurë dëshiron të veshësh? Unë”.

Bebe Rexha mahnit me dukjen elegante në MTV Video Music Awards 2022 Bebe Rexha mahnit me dukjen elegante në MTV Video Music Awards 2022

Grimi i saj ishte tipik i përsosur, me vetullat e saj të plota të formuara bukur, i dhanë asaj një pamje më tërheqëse.

Ajo e mbajti makijazhin e syve të saj delikat, duke nxjerrë në pah rrathët e saj me një shkëlqim para se të zgjerohej në qerpikë të valëzuar.

Reklama

Veshja ishte vetëm pamja e parë e natës për Lizzon, e cila më vonë ndërroi fustanin për pjesën e mbetur të mbrëmjes.

Ajo ishte ndër interpretuesit e para në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, ku argëtoi audiencën me interpretimet e këngëve të saj “About Damn Time” dhe “2 Be Loved (Am I Ready?)”.

Reklama

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve MTV Video Music Awards 2022, u mbajt në Qendrën “Prudential” në Newark të New Jerseyt. /Telegrafi/