LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli po e shkatërron Manchester Cityn pas 45 minutave të para në gjysmëfinalen e Kupës FA

Liverpooli po e shkatërron Manchester Cityn pas 45 minutave të para në gjysmëfinalen e Kupës FA

Liverpooli është duke e shkatërruar Manchester Cityn në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës FA.

Reklama

Pas 45 minutave të para, The Reds janë në epërsi prej tre golave 3-0.

Ibrahima Konate realizoi golin e parë pas nëntë minutave lojë pas asistimit nga Robertson.

Në minutën e 17-të, Sadio Mane shfrytëzoi një gabim të portierit Steffen për ta dërguar topin në rrjetë për 2-0.

E krejt në fund të pjesës së parë, sulmuesi senegalez Sadio Mane realizoi për 3-0 pas asistimit nga Thiago Alcantara. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori