LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli ka arritur një rekord të madh të Wolverhampton Wanderers, i cili daton që nga viti i largët 1939.

Reds kanë fituar ndaj LASK në Ligën e Evropës me katër gola diferencë të enjten mbrëma, apo më saktë me rezultat 4-0.

Fitorja i siguroi Liverpoolit kalimin në fazën eliminatore të turneut duke vulosur gjithashtu vendin e parë në grup.

Kjo fitore nënkuptonte gjithashtu se Liverpooli ka fituar të 10 ndeshjet e tyre në Anfield në të gjitha garat këtë sezon, secila me një diferencë prej dy e më shumë golash.

Skuadra e Jurgen Klopp është vetëm skuadra e dytë angleze e kategorisë së parë që ka fituar 10 ndeshje radhazi në shtëpi me 2+ gola epërsi,

Këtë e kishte bërë vetëm Wolves rreth 85 vjet më parë, nga dhjetori 1938 deri në prill 1939. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori