Liverpooli dhe Manchester Unitedi do të ndeshen sot (e diel) mes vete në derbin e javës në Ligën Premier.

Reds janë nikoqir të rivalit të urryer Unitedit në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të, takim i cili do të zhvillohet në Anfield nga ora 17:30.

Ekipi i Jurgen Klopp nuk di për humbje këtë sezon dhe synon të marr fitoren e radhës pikërisht ndaj rivalëve të urryer.

Në anën tjetër, ekipi i Ole Gunnar Solskajer ka tri fitore nga katër ndeshjet e fundit dhe shpreson të marr rezultat pozitiv nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave pritet të luajnë me formacionet më të mira të mundshme, ku Solskajer pritet të ndërroj edhe rreshtimin.

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Chamberlain, Wijnaldum; Salah, Mane, Firmino

Man Utd (3-4-1-2): De Gea; Lindelof, Maguire, Bailly; Wan-Bissaka, Fred, Matic, Williams; Andreas; James, Martial.

/Telegrafi/