LAJMI I FUNDIT:

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati
(Foto: The Sun)

Trajneri i Chelseat, Graham Potter, është i katërti në listën e trajnerëve më të paguar në botë, ndërsa pas tij ndodhet strategu i sukseseve, Carlo Ancelotti.

Reklama

Drejtuesi i shumëkritikuar i Bluve madje paguhet më tepër se paraardhësi i tij, Thomas Tuchel, në punën e re te Bayern Munichu.

Paga e majme e Tuchel te Bayerni është shumë më e lartë sesa e paraardhësit të tij, por më e vogël nga ajo që përfitonte te Chelsea
Lexo po ashtu Paga e majme e Tuchel te Bayerni është shumë më e lartë sesa e paraardhësit të tij, por më e vogël nga ajo që përfitonte te Chelsea

Në bazë të listës së publikuar nga gazeta franceze, L’Equipe, tre nga katër trajnerët më të paguar janë të punësuar në Ligën Premier.

Potter raportohet se përfiton 11.9 milionë funte (13.5 milionë euro) në vit, që në bazë të kalkulimeve ai merr çdo muaj 993.117 funte (1.13 milion euro), gjegjësisht 229.180 funte (260.160 euro) në javë.

Diego Simeone është trajneri më i paguar në botë (Foto: Getty)

Skuadra e tij është e dhjeta në renditjen tabelare, ndërsa në 30 ndeshje të drejtuara nga ai, i ka fituar vetëm 12, i ka humbur 10 dhe ka barazuar në tetë takime.

Dalin dokumentet, Chelsea pagoi trajnerin e ri më së shumti në histori – por ai aktualisht është në vendin e 10-të në renditje
Lexo po ashtu Dalin dokumentet, Chelsea pagoi trajnerin e ri më së shumti në histori – por ai aktualisht është në vendin e 10-të në renditje

Vetëm trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone (33.8 milionë euro), ai i Manchester Cityt, Pep Guardiola (22.4 milionë euro) dhe strategu i Liverpoolit, Jurgen Klopp (17.8 milionë euro), ndodhen përpara Potterit.

Top pesëshen e përmbyll trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, me përfitime vjetore prej 12.8 milionë eurosh.

Për befasi, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve dhe ligave të ndryshme evropiane, Carlo Ancelotti, është i shtati në renditje me pagë prej 10.9 milionë euro.

Lista me 12 trajnerët më të paguar në botë (në funte):

(Foto: The Sun)

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbollit, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbollit, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
“Kërkoi të jetë titullar në dy ndeshjet”, Giresse ‘godet’ Arbnor Mujën duke zbuluar arsyen e mos ftesës

“Kërkoi të jetë titullar në dy ndeshjet”, Giresse ‘godet’ Arbnor Mujën duke zbuluar arsyen e mos ftesës

Përfaqësuesja e Kosovës
Perez dhe Ancelotti përplasen për nënshkrimin e Kane - Mbappe gjithashtu një faktor vendimtar

Perez dhe Ancelotti përplasen për nënshkrimin e Kane - Mbappe gjithashtu një faktor vendimtar

La Liga
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
Zyrtare: Fran Garcia, nënshkrimi i parë i verës i Real Madridit

Zyrtare: Fran Garcia, nënshkrimi i parë i verës i Real Madridit

La Liga
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Kalo në kategori