LAJMI I FUNDIT:

Lista me futbollistët që e kanë fituar më së shumti çmimin e Lojtarit të Ndeshjes për edicionin 2022/23

Lista me futbollistët që e kanë fituar më së shumti çmimin e Lojtarit të Ndeshjes për edicionin 2022/23

Sezoni 2022/23 ka përfunduar. Tani janë renditur lojtarët që kanë fituar më së shumti çmimin e Lojtarit të Ndeshjes për këtë edicion, falë statistikave të ofruara nga WhoScored.

Ishte një sezon që kishte shumë befasi, por kishte befasi edhe në paraqitjet e lojtarëve gjatë tërë këtij edicioni.

Lista me lojtarët që kanë fituar më së shumti çmimin e Futbollistit të Ndeshjes, është bazuar në atë se si janë vlerësuar pas çdo takimi.

Renditen top 10 golat e sezonit në Ligën e Kampionëve nga UEFA
Lexo po ashtu Renditen top 10 golat e sezonit në Ligën e Kampionëve nga UEFA

Më poshtë mund të shikoni listën me 20 lojtarët që e kanë fituar më së shumti herë këtë çmim për sezonin 2022/23:

20) Karim Benzema – 6 (Vlerësimi mesatar: 7.53)

19) Erling Haaland – 6 (Vlerësimi mesatar: 7.54)

18) Jude Bellingham – 6 (Vlerësimi mesatar: 7.58)

17) Stefan Posch – 7 (Vlerësimi mesatar: 6.96)

Bale rrezikon ta acarojë Ronaldon me deklaratën për Messin
Lexo po ashtu Bale rrezikon ta acarojë Ronaldon me deklaratën për Messin

16) Mikel Merino – 7 (Vlerësimi mesatar: 7.13)

15) Jonas Hofmann – 7 (Vlerësimi mesatar: 7.25)

14) Teji Savanier – 7 (Vlerësimi mesatar: 7.28)

13) Martin Odegaard – 7 (Vlerësimi mesatar: 7.29)

Zbulohet favoriti për ta fituar Topin e Artë, menjëherë pasi përfundoi finalja e Ligës së Kampionëve – nuk është Haaland
Lexo po ashtu Zbulohet favoriti për ta fituar Topin e Artë, menjëherë pasi përfundoi finalja e Ligës së Kampionëve – nuk është Haaland

12) Khvicha Kvaratskhelia – 7 (Vlerësimi mesatar: 7.43)

11) Robert Lewandowski – 7 (Vlerësimi mesatar: 7.49)

10) Kylian Mbappe – 7 (Vlerësimi mesatar: 7.80)

9) Lautaro Martinez – 8 (Vlerësimi mesatar: 7.18)

Tifozët janë të tmerruar nga ushqimi që konsumoi Erling Haaland pas fitores ndaj Evertonit
Lexo po ashtu Tifozët janë të tmerruar nga ushqimi që konsumoi Erling Haaland pas fitores ndaj Evertonit

8) Rafael Leao – 8 (Vlerësimi mesatar: 7.19)

7) Christopher Nkunku – 8 (Vlerësimi mesatar: 7.35)

6) Kieran Trippier – 8 (Vlerësimi mesatar: 7.41)

5) Harry Kane – 8 (Vlerësimi mesatar: 7.51)

Perez dhe Ancelotti përplasen për nënshkrimin e Kane - Mbappe gjithashtu një faktor vendimtar
Lexo po ashtu Perez dhe Ancelotti përplasen për nënshkrimin e Kane - Mbappe gjithashtu një faktor vendimtar

4) Kevin De Bruyne – 9 (Vlerësimi mesatar: 7.58)

3) Randal Kolo Muani – 10 (Vlerësimi mesatar: 7.29)

2) Antoine Griezmann – 13 (Vlerësimi mesatar: 7.69)

1) Lionel Messi – 14 (Vlerësimi mesatar: 8.28). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori