LAJMI I FUNDIT:

Lista e ngushtë me pesë trajnerë që mund ta zëvendësojnë Koemanin te Barcelona

Lista e ngushtë me pesë trajnerë që mund ta zëvendësojnë Koemanin te Barcelona

Barcelona thuhet se ka përpiluar një listë të ngushtë me pesë emra trajnerësh që mund ta zëvendësojnë Ronald Koemanin si trajner në Camp Nou, ndërsa emri më i njohur është ai i Jurgen Klopp.

Reklama

Bisedimet midis drejtuesve të klubit janë vendosur, me temën e rëndësishme është nëse ata mund të përballojnë shkarkimin e Koemanit nga pikëpamja financiare.

Barca është në rënie të lirë brenda dhe jashtë fushës, duke u goditur rëndë nga pandemia Covid-19 dhe duke fituar vetëm një ndeshje nga pesë të fundit, duke humbur dy të parat në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve për herë të parë në histori, pasi u mposht nga Bayern Munich dhe Benfica me rezultat të njëjtë 3-0.

Mblidhet bordi i drejtorëve të Barcelonës, shkarkimi i Koeman mund të ndodh sot
Lexo po ashtu Mblidhet bordi i drejtorëve të Barcelonës, shkarkimi i Koeman mund të ndodh sot

Kjo situatë ka bërë që drejtuesit e klubit nga Camp Nou të mendojnë seriozisht shkarkimin e holandezit Koeman, ndërsa tashmë kanë filluar të dalin edhe emrat që mund ta pasojnë në punën e trajnerit.

Sipas mediumit El Nacional, Klopp është në listën e tyre të ngushtë për të zëvendësuar Koemanin, me trajnerin e Liverpoolit që është emri më i njohur.

Emri tjetër shumë i përfolur për të marrë drejtimin e klubit është trajneri aktual i Belgjikës, Roberto Martinez, ndërsa emër i nxehtë është edhe ai i legjendës së klubit, Xavi Hernandez, i cili kishte qenë në krye të skuadrës së Katarit, Al Sadd, që nga pensionimi në vitin 2019.

Radio Catalunya shton se ish-lojtari dhe menaxheri i Juventusit, Andrea Pirlo dhe trajneri i Ajaxit, Erik Ten Hag janë gjithashtu në listën e drejtuesve të Barcelonës.

Ten Hag është shtuar si emër pasi thuhet se është miratuar nga ish-trajneri Pep Guardiola, ndërsa Xavi shihet si i preferuar i tifozëve.

Por, shkarkimi i Koeman do të ishte edhe më i kushtueshëm se paketat e zakonshme të ndarjes, pasi ekziston një klauzolë në kontratën e tij e cila thotë se punëdhënësit e tij duhet të paguajnë 6 milion euro për të nëse kontrata e tij nuk shkon  përtej dy vjetësh, pasi e kam nënshkruar atë në vitin 2020. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

eSports
Kalo në kategori