Kampionati anglez, Liga Premier ka zgjedhur më të mirët për muajin shtator, ku trajneri i Wolverhampton, Nuno Espirito Santo dhe Daniel Sturridge kanë fituar çmimet.

Gjatë muajit shtator janë zhvilluar gjithsej katër ndeshje në Ligën Premier.

Të gjitha lajmet nga Liga Premier Të gjitha lajmet nga Liga Premier

Shumica e ndeshjeve kanë qenë me rezultate të pritshme, por ka pasur edhe befasi.

Befasuese ishte forma e lartë e treguar nga skuadra e inkuadruar në ligë, Wolverhampton, që arriti tri fitore dhe një barazim.

Me 10 pikë nga katër ndeshje dhe tri ndeshja pa pranuar gol bënë që trajneri i Wolves, Nuno Espirito Santo të zgjidhet trajneri i muajit shtator në Ligën Premier.

“Nuk ka çmime individuale në futboll, gjithçka vjen nga ekipi”, ka thënë Santo pasi ka pranuar çmimin.

Edhe futbollistët patën paraqitje të mirë dhe shënuar gola superior në këto katër ndeshje të zhvilluar gjatë këtij muaji.

Megjithatë, goli i sulmuesit të Liverpoolit, Sturridge, i shënuar ndaj Chelseat është zgjedhur si më i miri i shtatorit. /Telegrafi/