Përfaqësuesja e Italisë do të jetë mysafir i Polonisë në Ligën e Kombeve.

Ndeshja luhet në kuadër të Grupit 3 të Ligës A dhe pritet një ndeshje interesante pasi dy skuadrat kanë vetëm një pikë nga dy ndeshjet e para.

Te Italia nga minuta e parë Federico Chiesa, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Polonia: Szczesny; Bereszynski, Glik, Bednarek, Reca; Szymanski, Goralski, Linetty; Zielinski; Lewandowski, Milik.

Italia: Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Biraghi; Verratti, Jorginho, Barella; Bernardeschi, Insigne, Chiesa.

Vlen të Krzysztof Piatek është në bankën rezervë. /Telegrafi/