Robert Lewandowski e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën te Barcelona, duke u kthyer në idhulli të ri për tifozët me golat e tij.

Ai e nënshtroi Elchen me një dygolësh, një numër golash me të cilin po mësohet.

Vetëm Rayo Vallecano, në ndeshjen e parë shpëtoi, pa i shënuar gol.

Lojtari që kushtoi 45 milionë euro plus bonuset, në start ka treguar se do të jetë i duhuri.

Numrat e tij flasin vetë, nuk ka nevojë t’i zbukurojmë. Ai shënoi dy ndaj Real Sociedad, , dy të tjera ndaj Real Valladolid, pastaj shtoi një tjetër ndaj Sevillas dhe një tjetër ndaj Cadiz.

Reklama

Një het-trik ishte i rezervuar në Ligën e Kampionëve , ku viktima ishte Viktoria Plezn. Në Evropë, Bayern Munich shpëtoi edhe pse i kishte rastet.

Reklama

Pra në kampionati ai ka tetë gola në gjashtë ndeshje dhe dy asistime. Ai mesatarisht shënon një gol çdo 58 minuta.

Në total ai ka shënuar 11 gola deri më tani për Barcelonën në dy gara, duke e bërë një idhull për tifozët blaugrana. /Telegrafi/