LAJMI I FUNDIT:

Leno shihet nga Interi si zëvendësuesi i Samir Handanovic

Leno shihet nga Interi si zëvendësuesi i Samir Handanovic

Interi po përgatitet për largimin e kapitenit të skuadrës Samir Handanovic në fund të këtij edicioni.

Portieri slloven ka paralajmëruar se mund të largohet nga Neroazzurët, pasi ai tanimë është një veteran.

37-vjeçari ditë më parë deklaroi se ky mund të jetë sezoni i fundit me fanellën e Interit dhe gjiganti italian ka filluar të mendojë për zëvendësuesit e mundshëm.

Portieri gjerman i Arsenalit, Bernd Leno po shihet si zëvendësuesi adekuat për sllovenin Samir Handanovic.

Mediat në Itali kanë raportuar se Inter është gati të futet në bisedime me Arsenalin për transferimin e Lenos qysh në afatin kalimtar të janarit.

Topçinjtë kanë blerë tanimë anglezin Ramsdale dhe nuk do ta ndalojnë Lenon të largohet nga klubi.

Kampioni në fuqi i Italisë po përgatitë një ofertë prej 100 mijë eurove në javë për gjermanin që ta bind të transferohet në Giuzeppe Meazza.

Në rast se nuk arrihet Leno, atëherë alternativë për Interin mbetet poriteri kamerunas i Ajaxit, Andre Onana. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori