Marcelo aktualisht është një lojtar i lirë pasi u largua nga Real Madrid kur kontrata e tij me klubin spanjoll skadoi në fund të qershorit.

Braziliani është lojtari më i trofeshëm në historinë e tyre, pasi ka fituar 25 tituj të mëdhenj gjatë 15 viteve të tij në La Liga.

Tani 34 vjeç, hapi i tij i ardhshëm është i pasigurt. Ai e ka nënvlerësuar kalimin në rolin e trajnerit dhe është lidhur me një lëvizje në pesë klube të ndryshme nga katër vende.

Nga Eriksen te Dybala, Strakosha dhe Marcelo - super formacioni me lojtarët e lirë nga dita e sotme Nga Eriksen te Dybala, Strakosha dhe Marcelo - super formacioni me lojtarët e lirë nga dita e sotme

Sipas The Athletic, Fenerbahce dhe Trabzonspor në Turqi, Milan në Itali, Marseille në Francë dhe Real Valladolid – në pronësi të bashkatdhetarit Ronaldo Nazario – në Spanjë janë klubet që e duan Marcelon.

Reklama

Ndryshe, Marcelo, i konsideruar gjerësisht si një nga mbrojtësit e majtë më të mëdhenj të të gjitha kohërave, ka lindur në Rio de Janeiro më 12 maj 1998.

Reklama

Ai e filloi karrierën e tij me klubin lokal Fluminense përpara se të largohej për në Madrid pas vetëm një sezoni në skuadrën braziliane. ekipi i parë.

Ai përfundoi duke bërë 545 paraqitje për klubin, duke kontribuar 38 gola dhe 103 asistime. Ai gjithashtu arriti të realizojë 58 paraqitje për Brazilin. /Telegrafi/