LAJMI I FUNDIT:

Legjenda e Real Madridit, Marcelo pëlqehet nga pesë klube nga katër vende të ndryshme

Legjenda e Real Madridit, Marcelo pëlqehet nga pesë klube nga katër vende të ndryshme

Marcelo aktualisht është një lojtar i lirë pasi u largua nga Real Madrid kur kontrata e tij me klubin spanjoll skadoi në fund të qershorit.

Braziliani është lojtari më i trofeshëm në historinë e tyre, pasi ka fituar 25 tituj të mëdhenj gjatë 15 viteve të tij në La Liga.


Tani 34 vjeç, hapi i tij i ardhshëm është i pasigurt. Ai e ka nënvlerësuar kalimin në rolin e trajnerit dhe është lidhur me një lëvizje në pesë klube të ndryshme nga katër vende.

Nga Eriksen te Dybala, Strakosha dhe Marcelo - super formacioni me lojtarët e lirë nga dita e sotme
Lexo po ashtu Nga Eriksen te Dybala, Strakosha dhe Marcelo - super formacioni me lojtarët e lirë nga dita e sotme

Sipas The Athletic, Fenerbahce dhe Trabzonspor në Turqi, Milan në Itali, Marseille në Francë dhe Real Valladolid – në pronësi të bashkatdhetarit Ronaldo Nazario – në Spanjë janë klubet që e duan Marcelon.

Ndryshe, Marcelo, i konsideruar gjerësisht si një nga mbrojtësit e majtë më të mëdhenj të të gjitha kohërave, ka lindur në Rio de Janeiro më 12 maj 1998.

Ai e filloi karrierën e tij me klubin lokal Fluminense përpara se të largohej për në Madrid pas vetëm një sezoni në skuadrën braziliane. ekipi i parë.

Ai përfundoi duke bërë 545 paraqitje për klubin, duke kontribuar 38 gola dhe 103 asistime. Ai gjithashtu arriti të realizojë 58 paraqitje për Brazilin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimet, befasitë dhe mungesat - lista e Sylvinhos për Euro 2024

Rikthimet, befasitë dhe mungesat - lista e Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Ibrahimovic i propozoi Milanit një emër të madh për stolin – pronarët e refuzuan atë menjëherë

Ibrahimovic i propozoi Milanit një emër të madh për stolin – pronarët e refuzuan atë menjëherë

Serie A
Pesë lojtarë të dalë nga futbolli i Kosovës pjesë e listës së Shqipërisë për Euro 2024

Pesë lojtarë të dalë nga futbolli i Kosovës pjesë e listës së Shqipërisë për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë

"Ka eksperiencë, grintë dhe është i vetmi mesfushor që ka luajtur në Evropian" - Sylvinho tregon arsyen e ftesës për Abrashin

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori