Lazio ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1 përballë Marseilles në kuadër të Ligës së Evropës.

Trajneri Simeone Inzaghi kishte futur në lojë tre lojtarë shqiptarë nga minuta e parë.

Valon Berisha, Thomas  Strakosha dhe Riza Durmishi, luajtën nga minuta e parë.

Skuadra startuese e Lazios . (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Italianët e nisën mirë ndeshjen dhe sulmuan disa herë.

Por për ta parë golin e parë u desh të pritet minutat shtesë të pjesës së parë, kur Parolo shënoi për 1-0.

Laizo e nisi mirë pjesën e dytë kur shënoi me Correan.

Marco Parolo e Valon Berisha . (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Marseille e hapi ndeshjen me golin e Thauvin, por asgjë më shumë, pasin francezët nuk kishin më shuam forcë.

Lazio pas kësaj fitoreje ka 9 pikë dhe ka kaluar tutje. /Telegrafi/