0Shares

Barcelona është duke e prekur titullin, madje edhe ka filluar ta ngrisë atë me të dy duart. Kjo pasi java e 17-të ishte jave ku u vërtetua supremacia e katalanasve, teksa Real Madridi e vërtetoi edhe zyrtarisht krizën në klub.

Atletico Madridi pati vështirësi të konsiderueshme ndaj Celta Vigos, të cilën e mposhti me rezultat minimal, për të mbajtur pozitën e dytë në tabelë.

Barcelona po ashtu nuk pati probleme në transfertë te Valldolidi, ekip që e mposhti me rezultat 3-1 dhe ku realizator pos Messit si zakonisht ishte edhe i rikthyeri Xavi.

Malaga arriti që me futboll të pastërt ta shkatërrojë Real Madridin në La Rosaleda, sfidë që ende po ngrit polemika në Madrid pasi Mourinho la në pankinë Casillasin për të inkuadruar Adan, i cili i hëngri plot tri copa.

Formacioni më i mirë i javës së 17-të në La Liga:

Portier: Roberto (Zaragoza)

Mbrojtësit: Demichelis (Malaga), De La Bella (Real Sociedad), Nacho Martinez (Rayo Vallecano).

Mesfushorët: Isco (Malaga), Dani Benitez (Granada), Xavi (Barcelona), Joaquin (Malaga).

Sulmuesit: Helder Postiga (Zaragoza), Soldado (Valencia), Messi (Barcelona.

Roberto
Demichelis – De La Bella – Martinez

Isco – Benitez – Xavi – Joaquin

Postiga – Soldado – Messi

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)