LAJMI I FUNDIT:

Ky është fituesi i një milion dollarëve në turneun e Fortnite i organizuar nga MrBeast

Ky është fituesi i një milion dollarëve në turneun e Fortnite i organizuar nga MrBeast

Lojtari profesionist i Fortnite, Anas “Anas” El-Abd triumfoi mbi mijëra lojtarë për të fituar vendin e parë dhe çmimin prej një milion dollarësh në turneun MrBeast Fortnite.

Turneu Fortnite i MrBeast’s Extreme Survival Challenge ka përfunduar zyrtarisht, dhjetëra mijëra lojtarë të Fortnite garuan për tre orë për çmimin prej një milion dollarësh.


Ky turne u organizua nga Youtuberi i famshëm, MrBeast dhe Fortnite, për të manifestuar futjen e tij si personazh në lojë.

Fati i turneut MrBeast Fortnite u vulos vetëm 46 minuta nga fillimi i garës kur Anas përfundoi një ndeshje me rezultatin 142,099.

Në ndeshjen mbresëlënëse, Anas qëndroi gjallë për 20 minuta dhe siguroi më shumë pikë se kushdo tjetër, pas kësaj Anas shkroi në Twitter, duke pretenduar këtë rezultat si një rekord personal.

Anas përndryshe e përfaqëson organizatën Guild Esports në Fortnite. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

La Liga
Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Premier League
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos

La Liga
Kalo në kategori