Paris Saint-Germain ka vendosur njëmbëdhjetë lojtarë të ekipit të parë në listën e tyre të largimeve, sipas raportimeve në Francë.

Kampionët e Ligue 1 tashmë kanë hequr dorë nga trajneri Mauricio Pochettino këtë verë, duke e zëvendësuar atë me Christophe Gaultier.

PSG gjithashtu lejoi Angel Di Marian të largohej – me ish-anësorin e Real Madrid dhe Manchester United duke iu bashkuar Paul Pogbas në Juventus.

Chelsea bën ofertë zyrtare për Presnel Kimpembe Chelsea bën ofertë zyrtare për Presnel Kimpembe

Por, tani klubi – ende në kërkim të dëshpërimit për një trofe të parë të Ligës së Kampionëve – është vendosur të largojë gati një duzinë lojtarësh të ekipit të parë për të mbledhur fonde për shpenzimet e verës.

Reklama

Sipas Le Parisien, PSG ka nxjerrë në shitje 11 yje të ekipit të parë – pavarësisht se grupi u kushton atyre 280 milionë euro ndër vite.

Reklama

Neymar dhe Presnel Kimpembe janë dy nga emrat më të mëdhenj të lidhur me një largim nga Parc des Princes këtë verë, por dyshja nuk janë në listën e 11-të personave.

Nuk u kishte ndodhur që nga viti 2007, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldon nuk janë më lojtarët më të vlerësuar në video-lojën “FIFA” Nuk u kishte ndodhur që nga viti 2007, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldon nuk janë më lojtarët më të vlerësuar në video-lojën “FIFA”

Ish-lojtari i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum – i cili u bashkua vetëm verën e kaluar – kryeson listën, së bashku me ish-sulmuesin e Interit, Mauro Icardin.

Asnjëri prej tyre nuk ka qenë në gjendje të hyjë në 11-shen fillestare, me sulmuesin veçanërisht në rënie të renditjes, ku përfshihen Lionel Messi, Kylian Mbappe dhe Neymar.

Reklama

Objektivi i Man Utd, Leandro Paredes, Thilo Kehrer dhe Julian Draxler – të cilët të gjithë kushtojnë mbi 30 milionë euro kur u sollën në kryeqytetin francez – janë në listën e largimeve.

Duke qartë se marrëdhënia mes Mbappes dhe Neymarit nuk është e mirë - braziliani injoron francezin për Messin Duke qartë se marrëdhënia mes Mbappes dhe Neymarit nuk është e mirë - braziliani injoron francezin për Messin

Abdou Diallo, Idrissa Gueye dhe Layvin Kurzawa u sollën të gjithë për më shumë se 20 milionë euro.

Reklama

Në përgjithësi, lista e mbushur me yje – e cila përfshin gjithashtu ish-asin e United, Andre Herrera, Danilo Pereira dhe Eric Junior Dina Ebimbe. /Telegrafi/