LAJMI I FUNDIT:

Duke qartë se marrëdhënia mes Mbappes dhe Neymarit nuk është e mirë – braziliani injoron francezin për Messin

Duke qartë se marrëdhënia mes Mbappes dhe Neymarit nuk është e mirë – braziliani injoron francezin për Messin

Neymari është akuzuar se ka injoruar Kylian Mbappen në mënyrë që të stërvitet me Lionel Messin.

Reklama

Treshja e superyjeve janë kthyer në Paris Saint-Germain për stërvitje parasezonale.

PSG ka ndryshuar trajnerin dhe drejtorin sportiv këtë verë, por disa çështje të vjetra me personelin mund të ndryshohen ende.

Kylian Mbappe opts to work with someone else

Një incident gjatë një stërvitjeje rutinë ka bërë që fansat të flasin.

Lojtarët u detyruan të bashkëpunonin me nga dy në fushë, duke lidhur duart dhe duke tërhequr njëri-tjetrin përpara se të bënin një sprint.

Mbappe dukej se po qëndronte pranë Neymarit ndërsa kjo stërvitje po përfundonte, por ata nuk u bashkuan.

Neymar completed the drill with Lionel Messi

Në vend të kësaj, francezi dukej se priste një trajner, ndërsa homologu i tij brazilian i qëndroi pranë Messit.

Një llogari e tifozëve shkroi në Twitter: “Neymar injoroi Mbappen për Messin. Shikoni nga afër!”.

Të tjerët, megjithatë, besojnë se Mbappe ishte thjesht duke pritur për trajnerin dhe se stërvitja u zhvillua ashtu siç ishte menduar.

Neymar dhe Mbappe po hyjnë në sezonin e tyre të gjashtë së bashku në Paris, por 30-vjeçari gjithmonë do të duket se ka një afinitet më të madh me ish-mikun e tij të Barcelonës, Messin.

Dyshja luajtën së bashku në Spanjë për katër vjet, përpara se Neymar të vendoste të largohej për te PSG.

Ata më në fund u ribashkuan 12 muaj më parë, kur Messi u detyrua të largohej nga Barça për shkak të vështirësive të tyre financiare.

Me Mbappen, treshja formoi një sulm që pritej të ishte i frikshëm në Paris, por deri më tani nuk ka dhënë rezultatet që dëshironin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Man City arrin marrëveshje personale me Kovacic, mungon vetëm pajtimi mes klubeve rreth çmimit të transferimit

Man City arrin marrëveshje personale me Kovacic, mungon vetëm pajtimi mes klubeve rreth çmimit të transferimit

Premier League
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Kalo në kategori