LAJMI I FUNDIT:

Chelsea bën ofertë zyrtare për Presnel Kimpembe

Chelsea bën ofertë zyrtare për Presnel Kimpembe

Chelsea ka bërë një ofertë prej 45 milionë euro për qendërmbrojtësin e Paris Saint-Germain, Presnel Kimpembe dhe janë rikthyer në bisedime me Sevillan për Jules Kounde.

Reklama

Thomas Tuchel synon të forcojë mbrojtjen e tij këtë verë dhe e ka kthyer vëmendjen te qendërmbrojtësi francez pasi siguroi nënshkrimin e Kalidou Koulibalyt nga Napoli.

PSG besohet se është e gatshme të shesë Kimpembe për diku rreth 50 milionë euro.

Raheem Sterling refuzoi të nënshkruante fanellën e Manchester Cityt - vërshojnë komentet ndaj anglezit
Lexo po ashtu Raheem Sterling refuzoi të nënshkruante fanellën e Manchester Cityt - vërshojnë komentet ndaj anglezit

Juventusi është gjithashtu në diskutime me kampionët e Ligue 1 për një lëvizje për 26-vjeçarin, i cili ka 28 paraqitje për Francën.

Ai ka punuar më parë me Thomas Tuchel gjatë periudhës dyvjeçare e gjysmë të gjermanit në krye të skuadrës nga “Parc des Princes”.

Liga Premier synon t'i veçojë lojtarët e vaksinuar nga ata të pavaksinuar ndaj COVID-19
Lexo po ashtu Liga Premier synon t'i veçojë lojtarët e vaksinuar nga ata të pavaksinuar ndaj COVID-19

Pas largimeve të Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen – dhe me Cesar Azpilicueta gjithashtu të interesuar për një largim – Tuchel ka nevojë për përforcime në repartin defanziv.

Kimpembe e ka kaluar gjithë karrierën e tij në PSG, pasi u bashkua në moshën nëntë vjeçare dhe ka bërë 221 paraqitje për klubin deri më sot. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Superliga
Kalo në kategori